Головна » 2016 » Лютий » 11 » Заради незалежності
Заради незалежності

На початку року  Україна відзначила 25-річчя державності. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України, що був схвалений всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності.

З метою формування та розвитку громадської та національної самосвідомості учнів, поглиблення їхніх знань про події Української революції 1917 – 1921 років як важливого досвіду державотворення, ознайомлення з ідеєю соборності, єдності та суверенності держави  як головної умови розвитку незалежної України для учнів 7-8 класів був проведений Урок Соборності «Єднання заради Незалежності».  Учні були ознайомлені з низкою історичних подій ХХ століття, що були визначальними для українського державотворення. Однією з найважливіших історичних дат є саме 22 січня (проголошення першої незалежності у 1918 році та проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР), коли в Україні відзначається День Соборності. Учні переглянули документальний фільм “Акт Злуки: відтворення історичної правди” (2011 р.,  режисер Тарас Каляндрук, Львівська державна телерадіокомпанія, Україна). Діти висловлювали свої думки щодо почутого, задавали питання, усвідомили, що об’єднання українських земель в єдину державу – важливий крок у творенні української держави. Не оминули і сучасність. Адже зараз, як ніколи, в умовах протидії російській агресії постає питання щодо єдності держави, нації.

Дробітько О.В., Овчаренко В.В.

Переглядів: 337 | Додав: Specialforunet | Рейтинг: 0.0/0