Головна » 2017 » Грудень » 4 » Краса природи рідного краю
Краса природи рідного краю

З метою розширення поняття учнів про характерні ознаки осені в неживій і живій природі; спостереження за змінами, які відбуваються в живій природі; виховання дбайливого ставлення до рослин, до свого здоровя, почуття любові до краси рідного краю в 1 класі осіннього сонячного дня була проведена екскурсія «Краса природи рідного краю».

Першокласники відповіли на питання , як поводитися на природі: потрібно бути уважним, дисциплінованим, слухати, що говорить вчитель, не відриватися від групи, не ламати гілок дерев і не рвати без потреби квіти, не збирати незнайомі гриби. Поводитися тихо, щоб не налякати мешканців лісу. Не руйнувати мурашники. Діти добре запам’ятали, що частіше падають дощі, туманами сивіють ставки, віють холодні вітри, бо настала осінь. Яка причина осіннього похолодання? Влітку сонце високо піднімалося в небі, дні були довші. Тому земля отримувала багато тепла. Тепер сонце вже не так високо ходить по небосхилу, все частіше ховається за сірі дощові хмарки, дні стали коротшими. На землю потрапляє менше тепла, знизилась температура повітря, води, грунту. Наче золоті пташенята, злітають з дерев листки. Найпізніше втрачають своє вбрання верба та осика. Листопад необхідний для життя дерев і кущів. Листя випаровує велику кількість води. Скинувши листя, дерева зменшують кількість випаровуваної вологи, захищають себе від механічних пошкоджень під час великих снігопадів.

Листочки- парашутики, як стомлені пташки,

Летять і опускаються на трави і стежки.

Листочків-парашутиків у лісі не злічить.

То осінь опускається, бо хоче відпочить.

Задоволені учні повернулися в клас, вивчили вірш про осінь та виконали малюнки від вражень після екскурсії в природу.

Міщенко Інеса Анатоліївна, класний керівник 1 класу

Переглядів: 291 | Додав: Specialforunet | Рейтинг: 0.0/0