Головна » 2018 » Лютий » 1 » Пам'ятай про Крути!
Пам'ятай про Крути!

Крути – наша гордість і слава,
Там соколи юні у вічність пішли.
На клич молодої держави,
Піднялися вірні сини.

Грудьми у нерівному бої,
Спинили червону орду,
З честю впали герої,
За Україну свою.

На жертовню поклали,
Свої молодії життя.
Приклад відваги подали,
Слава героїв жива!

М.Луків

29 січня 1918 року українська молодь – студенти й гімназисти прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя. Відтоді українці вшановують цей день, як символ героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Бій під Крутами залишив неабиякий слід в нашій національній пам’яті.

З нагоди 100-річчя цієї події учитель історії Мандрико С.М. провела з учнями 7-9 класів урок пам’яті «Героям Крут присвячується». Діти щиро пройнялися почутим, бо йшлося майже про їх ровесників. Учні змогли переглянути презентацію, послухати поезії, які підготували юні декламатори.

Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами та вигадками. Крути, без сумніву, були, є і будуть, завдяки героїзмові молодих студентів, однією з найславетніших сторінок нашої історії.

Пам'ять героїв Крут та тих, хто загинув, захищаючи Україну зараз, вшанували хвилиною мовчання.

Мандрико Світлана Миколаївна, вчитель історії

Переглядів: 252 | Додав: Specialforunet | Рейтинг: 0.0/0