Головна » 2017 » Липень » 11 » На Івана на Купала
На Івана на Купала

6 липня, на Івана на Купала, за селом, на березі ставка зібралася громада на гучне веселе свято, де можна ворожити, співати, танцювати, цвіт папороті шукати. З давніх-давен в народі існувало повір′я, що на Івана Купала гуляє нечиста сила, і молодих дівчат від неї може захистити вінок із живих квітів. Жодна дівчина не приходила на купальське свято без віночка. Наші учениці, в чарівних вінках із польових квітів виконали імпровізований хоровод, в якому дівчата збирають квіти, плетуть віночки, та прикрашають купальське дерево Марену. Не обійшлося і без нечистої сили, відьми та лісовички-дощовички, в ролі яких були хлопчики нашої школи, з криками, сміхом, шумом намагалися розігнати натовп гостей. Із радісним святом привітав усіх людей водяник-батько, зачитав вірш-наказ, щоб всі на святі веселилися, стрибали через вогнище, хто посварився нехай помиряться. Водяник допоміг дівчатам запалити на вінках свічки, щоб могли вони на них ворожити, пускаючи віночки на воду, щастя й долю питати. А найменшенькі дітки перевірили свої можливості стрибаючи через жалюче «вогнище» кропиви.

Обрядове свято продовжили своїми виступами гості з Буймера, Охтирки, Тростянця, Сум (фаєр-шоу). Опівночі запалало велике Купальське вогнище, та в небі спалахнув яскравий святковий феєрверк. До самого ранку лунала запальна музика.

Драновська Людмила Володимирівна, соціальний педагог

Овчаренко Валентина Володимирівна, вчитель інформатики