Головна » 2019 » Лютий » 21 » Мова – ознака культурної приналежності народу
Мова – ознака культурної приналежності народу

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко

Міжнародний день рідної мови - день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Цей день – привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питання. Учні 5-9 класів цього дня зібралися на спільний виховний захід. Кожен клас підготував свій проект. Учні 7 класу розповіли про трагічну історію цього дня та мету святкування. Шестикласники познайомили з таким поняттям, як мови національних меншин, у статистичних даних показали мовну ситуацію в Україні, розповіли які мови і навіщо треба захищати. Учні 8 та 9 класів розповіли про внутрішню загрозу української мови – суржик, а також провели майстер-клас для молодших школярів «Хороші сусіди вітаються українською!» Малюнками намагалися привернути увагу до рідної мови учні 5 класу. Кожен з них презентував свою роботу, розкриваючи особистий творчий задум. Усі разом діти написали диктант «Рідна мова».

Учні 2 та 4 класів написали диктант «Мова», провели конкурс малюнків «Наша мова калинова», пригадали прислів’я та приказки про мову.

Дробітько Ольга Василівна, вчитель української мови та літератури

Драновська Л.В., Міщенко І.А. класні керівники